امروز: پنجشنبه 22 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت شکلات

پاورپوینت شکلات دسته: صنایع غذایی
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 590 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 67

شکلات تاریخچه شکلات شکلات ساده شکلات تلخ شکلات شیری شکلات سفید روکش های شکلاتی بسته بندی شکلات

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

   شكلات یكی از پر مصرف ترین مواد خوراكی جهان است. كافی است در نظر آوریم كه اروپایی ها بطور متوسط سالانه 9 كیلو شكلات می خورند و این رقم در سال به بیش از 2 میلیون تن در سال می رسد.یك پوند شكلات ( معادل 59/453 گرم) در حدود 2515 كیلو كالری انرژی را تامین می كند. تركیب متوسط شكلات به این قرار است: پروتئین 8/4 درصد , چربی 5/32 درصد , كربوهیدرات 5/59 درصد و تئوبرومین 25/1 درصد.شكلات یك ماده مغذی است و به دلیل طعم لذت بخش آن در سایر فرآورده های مختلف و به اشكال مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

تاریخچه شكلات

دانشمندان با آنالیز ظروف انسان هایی كه 2600 سال قبل زندگی می كردند به این نتیجه رسیدند كه انسان ها از آن تاریخ شكلات مصرف مینمودند. البته از نوع مایع شكلات. برای اولین بار در سال 600 میلادی قبیله سرخپوستان مایا در سرزمین های یاكاتان واقع در آمریكای جنوبی كشت كاكائو را آغاز كردند. همچنین پس از كشف امریكای مركزی توسط اروپاییان, كشت و زرع درختان كاكائو در مكزیك توسط آزتك ها و در پرو توسط اینكاها شروع شد. رفته رفته دانه های كاكائو كه بسیار قیمتی بود و به عنوان پول در داد و ستد ها مورد استفاده قرار میگرفتند برای تهیه یك نوع نوشیدنی موسوم به شكلات نیز به كار برده شدند. دانه های پودر شده كه توسط سنگ های آسیاب خرد شده بودند را یا به حالت خمیری شكل در اورده و در كیك پزی استفاده می كردند یا با آب سرد مخلوط كرده و به عنوان نوشیدنی می نوشیدند. اغلب به این نوشیدنی مقداری وانیل , ادویه یا عسل می افزودند و بعد آن را به شدت تكان میدادند تا كف كند.

   كریستف كلمب جزء اولین كسانی بود كه مقداری دانه كاكائو را به همراه خود به عنوان سوغاتی به اروپا برد. اما در سال 1520 كمی بعد از فتح مكزیك توسط اسپانیا  دن كورتس (Don cortez) نوشیدنی شكلات را به مردم اسپانیا معرفی كرد و در آنجا بود كه برای كمتر كردن طعم تلخ و غلظت شكلات به آن شكر اضافه شد. با این حال شكلات در بسیاری از نقاط اروپا تا سالیان سال ناشناخته ماند تا اینكه سرانجام در سال 1606 میلادی به ایتالیا و در سال 1657 میلادی به فرانسه راه یافت اما به دلیل قیمت بسیار گرانش تنها نوشیدنی مخصوص اشراف بود. در قرن 18 گیاهشناس بزرگ سوئد لینیوس به درخت آن نام درخت غذای خدایان لقب داد.یكی از مشكلات نوشیدنی شكلاتی چاق كنندگی بسش از حد آن به دلیل درصد بالای كره كاكائو در تركیبات شكلات بود. البته هلندی ها موفق شدند این مشكل را در نوشیدنی های كاكائویی با حذف بخشی از چربی برطرف كنند.در سال 1765 با تاسیس كارخانه شكلات سازی در ایالت ماساچوست امریكا تكنولوژی استفاده از كاكائو با شكلی تازه به قاره نو برده شد.

تعریف شكلات:

 شكلات در واقع نوعی سیتم كلوئیدی است كه در آن فاز مایع را كره كاكائو و فاز پراكنده را ذرات پودر كاكائو و شكر تشكیل می دهند.شكلات ها در دمای اتاق به حالت جامد می باشند ولی به محض قرار گرفتن در دهان ذوب می گردند. دلیل این خاصیت وجود نوعی چربی در تركیب شكلات است كه كره كاكائو نامیده می شود. كره كاكائو در دماهای زیر 25 درجه جامد است و به هنگام تهیه شكلات با كاكائو و شكر تركیب می شود. نقطه ذوب این چربی تقریبا برابر با دمای بدن است و به همین دلیل هنگامی كه با سایر اجزای تشكیل دهنده شكلات مخلوط می شود باعث می گردد كه تر كیب جدید به محض قرار گرفتن در درجه حرارت دهان تبدیل به یك مایع نرم و مطلوب و البته مطبوع می شود. علاوه بر این شكلات دارای طعم بسیار دلچسب و شیرینی است كه اكثر مردم ان را می پسندند.
شكلات ساده:
شكلات ساده حاوی مقادیر متغیر كاكائو و شكر و كره كاكائو و لسیتین و طعم وانیل است.حداقل مواد خشك كاكائو در شكلات ساده باید 30 درصد باشد و حداقل 12 درصد آن نیز باید مواد جامد خشك بدون چربی باشد.
شكلات تیره(تلخ):
این شكلات دارای رنگ قهوه ای تیره و طعم غنی بوده و از تركیب انواع پودر كاكائو كه در دمای بالا بو داده شده, كره كاكائو و شكر تهیه می شود.
فایل پاورپوینت 67 اسلاید

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : شکلات , تاریخچه شکلات , شکلات ساده , شکلات تلخ , شکلات شیری , شکلات سفید , روکش های شکلاتی , بسته بندی شکلات

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر